Bilgisayarim.forum.st
hoşgeldinzzz
Bilgisayarim.forum.st
hoşgeldinzzz
Bilgisayarim.forum.st
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilgisayarim.forum.st

by.SeKoSaGLaM

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK !

YazarMesaj
Admin
AdmiNistarator
AdmiNistarator
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 121
İş/Hobiler : Öğrenci
Lakap : Sek0
Takımı : DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK ! 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Ruh Hali : DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK ! 2982

Rep Sistemi
Başarı Puanı:
DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK ! Img_left1000/1000DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK ! Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Güçlülük:
DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK ! Left_bar_bleue1000/1000DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK ! Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Seviye:
DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK ! Img_left1000/1000DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK ! Empty_bar_bleue  (1000/1000)

DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK ! Empty
MesajKonu: DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK !   DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK ! Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 1:58 pm

DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK ! 5D8594628D73A949974D2CDBr
Eskisehir Anadolu Üniversitesi (AÜ)tarafından hazırlanan ANAPOD ders portalı projesi sayesinde örgün öğrenciler, sınıfta aldıkları dersleri video görüntüsü olarak izleyebilecek. Öğrenciler derslerin kayıtlarını bilgisayarlarına, müzik çalar ya da telefonlarına indirebilecek.

AÜ öğretim üyelerinin örgün eğitim öğrencileri için hazırladığı ANAPOD projesi yayına girdi. AÜ Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli başkanlığında oluşturulan ve 13 öğretim üyesinin yer aldığı projede, örgün bölümlerindeki öğrencilerin öğretim elemanlarından yüz yüze aldıkları dersler, ANAPOD sistemine girerek video görüntüsü veya ses olarak tekrar izleyebilecek.

Öğrenciler isterlerse bu dersleri bilgisayarlarına ve ipod gibi taşınabilir cihazlara da ücretsiz olarak indirebilecek.

Türkiye'de üniversiteler arasında ilk kez AÜ'nün gerçekleştirdiği ve Kasım 2007'de çalışmalarına başlanan ANAPOD projesinin altyapısı, 2008 yılının mart ayına kadar oluşturuldu.

Projeden herkesin faydalanabilmesi için, 10 bin saate yakın video, ses ve slayt gösterisini taşıyabilecek kapasiteye sahip çalışma alanı açıldı.
ANAPOD projesiyle AÜ öğrencilerinin dersi görsel materyaller ile daha zengin içerikli görmesi amaçlanıyor.

Her öğretim üyesinin sadece dizüstü bilgisayarını kullanarak hazırlayacağı ders kayıt ortamı, 3 dakikada kuruluyor.

Öğretim üyeleri herhangi bir uzmanın yardımına ihtiyaç duymadan istedikleri dersi anlatarak ister video, ister ses formatında ANAPOD sistemine kolayca aktarabiliyor.
http://turgutreis.forummum.com

DERSLER IPOD ' DAN TAKİP EDİLEBİLCEK !
1 sayfadaki 1 sayfası